Kontakt Interiery Jihlava
Interiery Jihlava

REKONSTRUKCE KOUPELNY


Dobré dispoziční řešení koupelny je základní kámen pro její přestavbu

Koupelna v RD

Většina standardních koupelen v rekonstruovaných bytech či rodinných domech neskýtá mnoho prostoru na zbyt, proto je velmi důležité vhodné rozčlenění prostoru obvykle malé koupelny a uspořádání jednotlivých prvků uvnitř. Plně vyhovující dispoziční řešení koupelny stejně tak i její vybavení a celkový design je možno modelovat přímo na míru za pomoci grafických 3D návrhů v koupelnovém studiu, tyto služby jsou pro naše zákazníky zcela zdarma. Máte-li chuť vyzkoušet své vlastní projektantské schopnosti zkuste jednoduchý konfigurátor pro půdorys koupelen.

První otázkou bývá zda volit vanu či sprchový kout, v ideálním případě je nejlépe namontovat obojí což při omezeném prostoru nebývá většinou dost možné. Existují však i řešení jako sprchový kout s hlubokou vaničkou nebo velká vana se sprchovou zástěnou. V koupelně nemůže chybět umyvadlo se zrcadlem, řešení se nabízí opět více, umyvadlo lze zavěsit na stěnu čímž se ušetří nějaký prostor, kde to není nutné bude určitě lépe designově působit sestava umyvadla se skříňkou a zrcadlo či galerka s vlastním osvětlením, výhodou galerky je úložný prostor pro drobné koupelnové předměty denní potřeby.

Koupelna s toaletou

Bude-li v prostoru koupelny umístěno WC či pračka je třeba dát obzvlášť pozor na provozní nároky těchto prvků. Otopné těleso jenž v koupelně nejčastěji zastupuje radiátor ve tvaru žebříku je užitečné instalovat na dosah ruky od vany či sprchového koutu, jeli radiátor napájen elektricky musí být umístěn v souladu s ČSN normami bezpečné elektroinstalace koupelny. Další koupelnový nábytek a vybavení je řešeno individuálně dle dispozic daného prostoru, potřeb uživatelů a též finančních možností pro celou přestavbu. Cena rekonstrukce koupelny se odvíjí stejně jako v případě rekonstrukce bytového jádra především na rozsahu stavebních prací, množství a kvalitě dodávaných materiálů.


Rekonstrukce WC toalety

WC závěsná toaleta

Uspořádání prostoru samostatné WC toalety v rodinném domě či bytě nebývá složité, většinou disponuje minimálním prostorem o rozměrech cca 80cm x 120cm kde bez větších potíží můžeme namontovat jak závěsný podomítkový modul, nejčastěji oblíbené značky Geberit tak i stacionární záchodovou mísu s nádržkou známou jako kombík. Podle umístění dveří snese v některých případech i takto malý prostor rohové umyvátko. Jako doplněk větší toalety může být instalován samostatný bidet či pisoár, u těch méně prostorných lze využít přídavná bidetová zařízení.

Společná WC toaleta s koupelnou je dle výkladu stavebního zákona přípustná u bytové jednotky která má nanejvýš dva pokoje, v případě bytu s více než dvěma pokoji by měla být k dispozici samostatná WC toaleta přístupná z prostor které nejsou považovány za obytné místnosti. Výhody i nevýhody stavby společného WC s koupelnou jsou na individuálním zvážení každé rekonstrukce bytu kde toto dilema může nastat, při řešení situace by však v tomto směru měly mít krom celkového konceptu a designu bytu největší váhu zejména budoucí provozní nároky zvoleného uspořádání.Výběr obkladů, dlažby a celkový design koupelny

Jeli rozhodnuto o budoucím uspořádání prostoru pro každodenní hygienu nastává čas sladit jej s obkladem stěn, dlažbou, osvětlením, dveřmi, koupelnovým nábytkem a dalšími prvky v koupelně. Design a harmonický soulad koupelny může mít opravdu mnoho podob či možností, pro inspiraci můžete nahlédnout do fotogalerie koupelen na našem druhém webu speciálně o koupelnách a bytových jádrech KOUPELNY JIHLAVA


Realizace rekonstrukce koupelny - stavební práce

  • - odpojení instalací, odstranění původního obkladu, dlažby a starého zařízení
  • - elektroinstalace, vodoinstalace, odpady, plyn, topení, odvětrání koupelny
  • - práce zednické, obkladačské a montáž sádrokartonového podhledu
  • - malování koupelny a prostor dotčených realizací stavby
  • - kompletace elektro a vodoinstalace, sanitární zařízení
  • - montáž dveří a obložkové zárubně, dokončovací práce
  • - úklid stavby a ekologická likvidace odpadů


Máte jakýkoliv dotaz? Přejete si konzultaci a rozpočet svých stavebních plánů? Napište nám ... Zaslat dotaz


Našli jste na stránkách Interiéry Jihlava to co jste hledali? Využili jste našich služeb a byli jste spokojeni? Budeme rádi za Vaše hodnocení na Facebooku v Google+ i jinde.
 

 
Sitemap | LIBOR STRAKA - INTERIÉRY JIHLAVA - kompletní rekonstrukce bytů a interiérů na klíč © 2018 | code by delta.7