Kontakt Interiery Jihlava
Interiery Jihlava

PŮDNÍ VESTAVBY A PODKROVNÍ BYTY


Rekonstrukce půdních prostor pro bytové účely

Ne každá půda nebo podkrovní prostor domu musí být vhodný pro realizaci půdní vestavby, dobrá přístupnost místa, dostatek světlé výšky v šikminách, vyhovující typ a technický stav konstrukce krovu společně s kvalitním zastřešením je základním předpokladem pro úspěšnou výstavbu půdního bytu. Obytné podkroví nemusí sloužit pouze pro účely bydlení, prostor lze využít například pro kancelář, pracovnu, výrobní prostory, ateliér, posilovnu nebo jiné užitkové zařízení.

Byt v podkroví

Na půdní byty a podkrovní vestavby se vztahují velmi přísné hygienické, požární a stavební normy, zajištění staticky vyhovující konstrukce krovu i podlahy společně s kvalitním zateplením a odvětráním střešní krytiny je jednou z nejdůležitějších fází této stavby, jakékoliv zanedbání v této oblasti může vyústit k pozdějším problémům s velmi obtížným a finančně nákladným řešením. Půdní vestavbu, nebo alespoň její konstrukční část by měla provést zkušená a spolehlivá stavební firma v naprosté shodě se schváleným stavebním projektem, chybět by neměl ani odborný stavební dozor který dohlédne na všechny stavební práce.Interiér půdní vestavby

Půdní vestavby podkroví

Půdní byty jsou díky své členitosti kterou vytváří zešikmení střechy i další dispozice prostoru půdy naprostou estetickou lahůdkou, po praktické stránce se u podkrovní stavby najdou mouchy třeba v podobě omezených možností s umístěním na výšku rozměrnějšího nábytku ale ani to nemusí být velkou překážkou, vyřešíme vše výrobou nábytku na míru. Střešní okna případně střešní vikýře jsou dalším klenotem půdních vestaveb, praktická stránka nahrává spíše vikýřům, cenově však vyjdou lépe určitě střešní okna, estetická stránka zda zvolit okno či vikýř vyžaduje spíše individuálního posouzení, své stanovisko k tomu mohou mít i památkáři v chráněných zónách města.

Voda-plyn-topení a elektroinstalace v podkroví není většinou nijak problematická, instalační rozvody půdní vestavby je možno navíc rozšířit o montáž rekuperace vzduchu. Rekuperační jednotka se postará o optimální a ekonomickou výměnu i úpravu vzduchu v celém objektu, v zimních měsících odebírá tepelnou energii vzduchu který je z objektu odvětráván a zároveň jí ohřívá čerstvý vzduch který přichází do objektu z venčí, rekuperaci lze ještě vylepšit o možnost úpravy vlhkosti vzduchu či jeho filtraci za smogové situace ve městě nebo v období aktivity alergenů v přírodě.

Vnitřní opláštění stavby a příčky stěn které tvoří jednotlivé místnosti podkrovního bytu jsou nejčastěji řešeny montáží sádrokartonu na který lze aplikovat různé finální povrchové úpravy ale mohou to být i další druhy opláštění, například OSB desky, dřevěné palubky nebo různé obkladové panely či lamely. Výroba podkrovní kuchyňské linky nebo realizace koupelny v půdní vestavbě i veškeré stavební práce jsou ve svém základu podobné běžné rekonstrukci bytu, pro některé úkony či části stavby v podkroví je však třeba znát i ovládat speciální stavební technologie a disponovat zkušenostmi v tomto oboru.Máte jakýkoliv dotaz? Přejete si konzultaci a rozpočet svých stavebních plánů? Napište nám ... Zaslat dotaz


Našli jste na stránkách Interiéry Jihlava to co jste hledali? Využili jste našich služeb a byli jste spokojeni? Budeme rádi za Vaše hodnocení na Facebooku v Google+ i jinde.
 

 
Sitemap | LIBOR STRAKA - INTERIÉRY JIHLAVA - kompletní rekonstrukce bytů a interiérů na klíč © 2018 | code by delta.7