Kontakt Interiery Jihlava
Interiery Jihlava

REKONSTRUKCE RODINNÉHO DOMU, CHATY A CHALUPY


Exteriér rodinného domu

Rekonstrukce chaty a chalupy

Rekonstrukci rodinného domu můžeme rozdělit na dvě části, první část zahrnuje exteriér stavby, patří sem zejména zastřešení domu které musí být v bezvadném stavu, dále zdivo i jeho funkční izolace proti vlhkosti a fasáda domu která objekt chrání před povětrnostními vlivy. Okna i dveře by měli též vykazovat dobré tepelně izolační vlastnosti a odolnost vůči vlivům počasí. Zvláštní kapitolou každého rodinného domu zůstává způsob jeho vytápění, volba otopného systému značně ovlivní po řadu let ekonomiku provozu domu, správná investice v této oblasti je stejně důležitá jako samotné zateplení objektu. Nachází-li se některá z výše jmenovaných částí domu v nevyhovujícím stavu je potřeba odborně zasáhnout a provést stavební práce případně celkovou rekonstrukci.

Rekonstrukce střechy

Drobná poškození a zatékání do domu lze odhalit i opravit relativně celkem snadno, poškození střechy většího rozsahu je lépe řešit celkovou rekonstrukcí střechy. Na rozsah i způsob provedení rekonstrukce střechy má vliv zejména stav její nosné části krov, ovlivnit ji však může i plánování dispozic případné budoucí půdní vestavby nebo dalších specifika ke kterým patří třeba podmínky "památkářů" v chráněných zónách měst.

Sanace a hydroizolace zdiva

Vzlínání vlhkosti zdivem a podlahou je známou slabinou starších domů, situace však není neřešitelná, je několik způsobů jak vzlínající vodě zabránit v jejím postupu. Mezi základní patří odstranění vlhkosti z okolí konstrukcí tj. odvodnění a drenáž základů zvenčí domu, okap střechy by měl být funkční aby voda ze střechy nezatékala do základů. Sanační omítky jsou dalším možným řešením, nefungují však vždy a všude, jejich použití je lépe zkombinovat s jiným způsobem ochrany před vlhkostí. V některých případech může aplikace sanační omítky dočasně i zhoršit stávající stav vlhkosti v objektu. Dodatečná hydroizolace zdiva je finančně nákladnější ale zato nejúčinnější, podřezání zdiva a vložení izolačních pásů zabrání vzlínání vlhkosti téměř stoprocentně, metodu však nelze použít u všech typů objektů. Podobný efekt s vysokým účinkem má i chemická injektáž která vyjde o něco levněji. Elektromagnetická zařízení pro omezení vlhkosti zdiva pracují na principu odpuzování molekul, správným umístěním elektrod s opačným nábojem dochází k potlačování vzlínající vlhkosti.

Zateplení domu

Zateplení rodinného domu nespočívá pouze v úspoře finančních nákladů za vytápění objektu, v nedostatečně zatepleném domě ať už se to týká oken, dveří, izolace stropů či fasády může docházet k tvorbě nepříjemných plísní které vznikají zejména díky tepelným mostům na prochládajících místech konstrukcí. Svůj podíl na vzniku plísní v interiéru může mít i neudržované mikroklima v domě které lze ovlivnit například mikroventilací oken, pravidelným větráním nebo rekuperací vzduchu.


Interiér rodinného domu

Vytápění rodinného domu

Rekonstrukce interiéru rodinného domu se až na pár vyjímek položkově velmi podobá rekonstrukci bytu v klasické městské zástavbě, rodinné domy však nabízí obvykle více možností k přestavbě vnitřního uspořádání a členění svého dispozičního prostoru což může přijít vhod například u koupelny jejíž velikost ve starších rodinných domech nebývá o mnoho větší než bytové jádro v paneláku. Je-li dům opravdu těsný a parametry stavby i jejího okolí to umožní může dojít k rozšíření dispozičního prostoru interiéru o půdní vestavbu v podkroví nebo přístavbu stávajícího domu. Interiérový nábytek, dveře, dekorační obložení stěn a stropů, kuchyně, vestavěné skříně, schody či podlahy, jsou v rodinných domech nebo na chatách či chalupách často realizovány výrobou z přírodního masivu na který se též specializujeme, některé ukázky těchto interiérů jsme pro Vás připravili ve fotogalerii.


Rekonstrukce chaty a chalupy

Chata - chalupa

Rekonstrukce chat a chalup k rekreačním účelům nebo jejich přestavba k trvalému bydlení či pronájmu je zcela určitě dobrou investicí, kouzlo venkovské chalupy s krbem nebo chaty v lese či u rybníka jen tak něco nenahradí. Tyto nemovitosti lze většinou celkem dobře adaptovat do požadované architektonické podoby různých stylů i komfortu provedení, velký prostor se též nabízí pro různé designové prvky, obložení stěn nebo stropů masivem či nábytek na míru.

Cena stavebních prací rozsáhlejší opravy starší neudržované chaty nebo chalupy sice může snadno překročit i její vlastní pořizovací náklady, tuto skutečnost je však možno částečně eliminovat rozložením rekonstrukce objektu do etap na více let.
Máte jakýkoliv dotaz? Přejete si konzultaci a rozpočet svých stavebních plánů? Napište nám ... Zaslat dotaz


Našli jste na stránkách Interiéry Jihlava to co jste hledali? Využili jste našich služeb a byli jste spokojeni? Budeme rádi za Vaše hodnocení na Facebooku v Google+ i jinde.
 

 
Sitemap | LIBOR STRAKA - INTERIÉRY JIHLAVA - kompletní rekonstrukce bytů a interiérů na klíč © 2018 | code by delta.7